مهم: اعمال محدودیت‌‌های جدید توسط مرکز ثبت دامنه‌های بین المللی Resello

این اطلاعیه تنها مختص کاربرانی است که قبل از تاریخ July 18 از خدمات دامنه بین المللی وب‌آلفا استفاده کرده اند.

با سلام،

طی اطلاعیه ارسال شده توسط مرکز ثبت Resello که دامنه‌های بین‌المللی از طریق این مرکز به ثبت می‌رسد از روز July 18 محدودیت‌های در پلتفرم خود برای کشورهایی که تحت تحریم بین‌المللی هستند (ازجمله ایران) اعمال می‌گردد. طی این سیاست جدید تمامی عملیات و درخواست‌های ارسال شده به Resello تنها در صورتی با موفقیت انجام می‌شود که اطلاعات تماس درخواست دهنده با یکدیگر مطابقت داشته و صحیح باشد، همچنین بعد از تاریخ September 18 امکان تمدید سرویس‌هایی که با این سیاست مطابقت نداشته باشند میسر نخواهد بود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید صفحه Policy restrictions را مطالعه کنید.

به‌موجب دریافت این اطلاعیه در Jul 14، به‌سرعت اقدام به مکاتبه با مرکز ثبت Resello نمودیم. متأسفانه به دلیل تعطیلی این مرکز در روز‌های شنبه و یکشنبه پاسخ به سؤالات ما با تأخیر دوروزه همراه بود. بعد از دریافت پاسخ و بررسی موضوع متوجه عدم شفافیت موضوع و سیاست ضد و نقیض مرکز ثبت در برابر پاسخ‌ها شدیم.

ازاین‌رو تصمیم به مکاتبه با دیگر مراکز ثبت و برنامه‌ریزی برای مهیاکردن امکان انتقال دامنه‌ها با مرکز ثبت دیگر نمودیم. با مکاتبات انجام‌شده با مراکز مختلف مرکز ثبت Hexonet در نظر گرفته شد. Hexonet مرکز ثبت معتبر و آلمانی ثبت دامنه است که کار خود را از سال ۱۹۹۹ شروع کرده است.

ازاین‌رو با توجه به عدم مشخص بودن موضع Resello و امکان سرویس‌دهی و تمدید دامنه‌ها در این مرکز، به‌تمامی کاربرانی که دارای دامنه‌های بین‌المللی ازجمله .com، .net، .org، .info، و ... هستند توصیه اکید می‌شود که نسبت به انتقال دامنه خود به مرکز ثبت Hexonet حداکثر طی یک ماه اقدام کنند. جهت انتقال دامنه به Hexonet نیاز است تا قدم‌های زیر انجام شود.
-    تمدید دامنه به مدت یک سال از پنل کاربری وب‌آلفا توسط کاربر
-    ثبت درخواست انتقال به Hexonet به‌جای تمدید توسط وب‌آلفا
-    تائید انتقال از طریق ایمیل توسط صاحب‌امتیاز دامنه (فردی که ایمیل ایشان در whois دامنه ثبت‌شده است)
-    انجام انتقال توسط مرکز ثبت

جهت تاکید بیشتر, طی این عملیات انتقال، دامنه یک سال نیز تمدید میگردد.

در صورت داشتن هرگونه سؤالی پیرامون این موضوع می‌توانید با پشتیبانی تماس حاصل نمایید.

ارادتمند، وب‌آلفا

۱۳۹۶/۰۴/۲۶

« برگشت